Počítadlo návštev

Utorok 21. 11. 2017

Elektronická žiacka knižka 2017/18

Prístupové údaje k nahliadnutiu do elektronickej žiackej knižky pre rodičov zostávajú rovnaké ako v školskom roku 2016/17. Prístupové údaje do elektronickej žiackej knižky pre rodičov žiakov prvých ročníkov budú odovzdané triednymi učiteľmi  na rodičovskom združení.

Pri strate prístupových údajov kontaktujte triednych učiteľov, alebo e-mailom: rumanovska@9zstn.sk

(prihlásenie)

Vitajte na stránkach našej školy

Základná škola, Ul.L.Novomeského 11, Trenčín

Posledné novinky

• Riaditeľstvo školy oznamuje, že dňa 22. 11. 2017 (streda) sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ - TESTOVANIE 5-2017 z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

UPOZORNENIE!

Začiatok testovania je o 8.00 hod. Žiaci musia byť prítomní v škole najmenej 15 min. pred začiatkom testovania t.j. o 7.45 hod. Žiaci 6.- 9. roč. budú mať v tento deň riaditeľské voľno. Vyučovanie bude riadne pokračovať vo štvrtok 23. 11. 2017. Počas riaditeľského voľna sú všetci žiaci II. stupňa odhlásení z obeda. Záujemcovia o stravu sa musia sami prihlásiť v kancelárii ŠJ, cez internet alebo čipom najneskôr do 21. 11. 2017 do 13:30 hod.

• Dňa 8.11.2017 sa na našej škole konalo školské kolo Technickej olympiády. Súťaže sa zúčastnilo 10 žiakov. Najskôr sa súťažilo v teoretickej časti formou testu. Po napísaní testu žiaci pokračovali praktickou časťou. Tu mali zhotoviť výrobok podľa technickej dokumentácie. Žiaci sa snažili a vytvorili veľmi pekné práce. Víťazmi sa stali Matúš Beňo - 7.A / v kategórii B / a Boris Šarina – 8.A / v kategórii A /. Žiakov pripravovali p.uč.Kosová a p.uč.Porošin.

• Dňa 14. novembra 2017 sa v Základnej umeleckej škole Karola Pádivého v Trenčíne uskutočnilo okresné kolo v speve regionálnych ľudových piesní „Trenčianske hodiny“. Našu školu na tomto krásnom podujatí reprezentovali štyria žiaci v dvoch kategóriách, ktorí získali krásne umiestnenie. Veronika Chromiaková zo 4.B získala 1. miesto v II. kategórii, Klaudia Rybárová zo 6.B získala 2. miesto v II kategórii. Emma Žáčiková z 2.C získala 2. miesto v I. kategórii a Matúš Chudý tiež z 2.C získal 3. miesto v I. kategórii. Víťazom blahoželáme, za prípravu ďakujeme p. učiteľke Bernátovej, Suchomelovej a Dolejskej.

• Dňa 9.11.2017 sa uskutočnila celoklubová akcia „Beh proti obezite“ v ŠKD Sovička. Cieľom bolo upozorniť na narastajúci výskyt obezity v detskom veku. V každom oddelení ŠKD sme si povedali ako sa správne stravovať, športovať a vypĺňať aktívne voľný čas. Spoločne sme si prečítali príbeh o Žrútikovi Šrútikovi a deti vypísali z textu potraviny, ktoré rozdelili na zdravé a nezdravé. Na záver sme na školskom ihrisku spoločne športovali. Akcia nebola súťažná, cieľom bolo zapojiť všetky deti do športu.

• V piatok 27.10.2017 sme slávnostne pasovali našich prvákov do stavu žiackeho. Ich starší spolužiaci pod vedením pani učiteľky Tlukovej pripravili pekný program, plný básní, tancov a piesní.

• V piatok 27. októbra 2017 sa konala významná udalosť v živote našich prváčikov. Naše deti zažili „Pasovanie prvákov do Klubu SOVIČKA“. Aby na tento deň prváci nezabudli, dostali Pamätný list a malú sladkosť. Pekným slovom sa prváčikom prihovorili pani vychovávateľky. Spoločne si zaspievali klubovú hymnu. Kultúrny program si pre nich pripravili starší kamaráti Sovičkári, ktorí zodpovedne pristupovali aj v úlohe "tútorov". Nakoniec si spoločne zaspievali a zatancovali. Všetci žiaci spolu s pani vychovávateľkami boli veľmi spokojní a považovali pasovačku za peknú a milú akciu. Želáme im veľa úspechov, radosti, spokojnosti a nových zážitkov našom ŠKD.

• Posledný októbrový týždeň sa už tradične u nás na škole vyrezávali tekvičky. Pani učiteľky prvého stupňa a rodičia spolu s deťmi sa stretli podvečer vo svojich triedach a spoločne VYREZÁVALI TEKVICE. Nechýbalo sviatočné pohostenie, tekvičková vôňa a dobrá nálada. Ďakujeme za spoločne strávený čas a veríme, že Vám tekvice budú zdobiť príbytky vo sviatočný čas.

•   Naši žiaci a žiačky sa zúčastnili základného kola florbalového turnaja, konaného na ZŠ Ul.Bezručova, Trenčín. Chlapci hrali 13.10.2017. Počínali si výborne. Porazili chlapcov z Nemšovej a z Bezručovej. S chlapcami z Dlhých Honov žiaľ prehrali o gól a to ich stálo postup. Skončili na peknom druhom mieste. Dievčatá hrali 18.10.2017. Hrali veľmi pekne. Dva zápasy, s Bezručovou a so Soblahovom, však aj napriek veľkej snahe prehrali. Podarilo sa im ale poraziť dievčatá zo ZŠ Na Dolinách, čo bolo vôbec prvé florbalové víťazstvo našich dievčat v histórii. Celkovo dievčatá skončili na treťom mieste. Chlapcov a dievčatá pripravovali pán učiteľ Kaduk a pán učiteľ Porošin.

•   Dňa 18.10.2017 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Žiaci 8.A triedy Boris Šarina, Matúš Kadlecay, 8.B triedy- Roman Matuščin, Michaela Benkovská, Natália Fargašová a Daniela Niková, 8.C triedy -  Sabina Kobzová a Alex Špalda a žiak 9.B triedy Nikolas Blahušiak sa výborne popasovali so súťažnými úlohami. Na 1. mieste sa umiestnil Nikolas Blahušiak, ktorý postupuje do okresného kola.  Za prípravu boli zodpovedné pani učiteľky Kečkárová, Vavrušová a Lopatková.

•   Dňa 19.10. prišlo k nám do školy divadlo Clipperton z Banskej Bystrice. V priestoroch našej školy odohrali dvakrát predstavenie "ZBOJNÍK RUMCAJS"- pre všetkých žiakov prvého stupňa. Rozprávkový zbojník Rumcajs, zo slovenských televíznych obrazoviek známy ako Rumpeľ, zaujal deti zmyslom pre spravodlivosť a svojráznym humorom. Žiakom bola postava "zbojníka" veľmi sympatická aj kvôli jeho zázračnému daru rozumieť si so zvieratkami aj rozprávkovými postavičkami. Žiaci spolupracovali, tlieskali, smiali sa, priali hlavnému hrdinovi šťastie a držali mu palce pri prekonávaní prekážok. Ďakujeme za krásny kultúrny zážitok a tešíme sa na ďalšie podujatia.