Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • OZNAM

  Riaditeľstvo školy oznamuje, že dňa 22. 11. 2017 (streda) sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ - TESTOVANIE 5-2017 z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

    UPOZORNENIE!

     Začiatok testovania je o 8.00 hod. Žiaci musia byť prítomní v škole najmenej 15 min. pred začiatkom testovania t.j. o 7.45 hod.          Žiaci 6.- 9. roč. budú mať v tento deň riaditeľské voľno. Vyučovanie bude riadne pokračovať vo štvrtok 23. 11. 2017. Počas riaditeľského voľna sú všetci žiaci II. stupňa odhlásení z obeda. Záujemcovia o stravu sa musia sami prihlásiť v kancelárii ŠJ, cez internet alebo čipom najneskôr do 21. 11. 2017 do 13:30 hod.

 • Technická olympiáda

  Dňa 8.11.2017 sa na našej škole konalo školské kolo Technickej olympiády. Súťaže sa zúčastnilo 10 žiakov. Najskôr sa súťažilo  v teoretickej časti formou testu. Po napísaní testu žiaci pokračovali praktickou časťou. Tu mali zhotoviť  výrobok podľa technickej dokumentácie. Žiaci sa  snažili a vytvorili veľmi pekné práce. Víťazmi sa stali Matúš Beňo  - 7.A / v kategórii B / a Boris Šarina – 8.A / v kategórii A /. Žiakov pripravovali p.uč.Kosová a p.uč.Porošin.

 • Trenčianske hodiny

    Dňa 14. novembra 2017 sa v Základnej umeleckej škole Karola Pádivého v Trenčíne uskutočnilo okresné kolo v speve regionálnych ľudových piesní „Trenčianske hodiny“. Našu školu na tomto krásnom podujatí reprezentovali štyria žiaci v dvoch kategóriách, ktorí získali krásne umiestnenie. Veronika Chromiaková zo 4.B získala 1. miesto v II. kategórii, Klaudia Rybárová zo 6.B získala 2. miesto v II kategórii. Emma Žáčiková z 2.C získala 2. miesto v I. kategórii a Matúš Chudý tiež z 2.C získal  3. miesto v I. kategórii. Víťazom blahoželáme, za prípravu ďakujeme p. učiteľke Bernátovej, Suchomelovej a Dolejskej.

 • Beh proti obezite v ŠKD SOVIČKA

    Dňa 9.11.2017 sa uskutočnila celoklubová akcia „Beh proti obezite“ v ŠKD Sovička. Cieľom bolo upozorniť na narastajúci výskyt obezity v detskom veku. V každom oddelení ŠKD sme si povedali ako sa  správne stravovať, športovať a vypĺňať aktívne voľný čas. Spoločne sme si prečítali príbeh o Žrútikovi Šrútikovi a  deti vypísali z textu potraviny, ktoré rozdelili na zdravé a nezdravé. Na záver sme na školskom ihrisku spoločne športovali. Akcia nebola súťažná, cieľom bolo zapojiť všetky deti do športu. 

 • Pasovačka prvákov

  V piatok 27.10.2017 sme slávnostne pasovali našich prvákov do stavu žiackeho. Ich starší spolužiaci pod vedením pani učiteľky Tlukovej pripravili pekný program, plný básní, tancov a piesní. 

 •   V piatok  27. októbra 2017 sa konala významná udalosť v živote našich prváčikov. Naše deti zažili „Pasovanie prvákov do Klubu SOVIČKA“. Aby na tento deň prváci nezabudli, dostali Pamätný list  a malú sladkosť. Pekným slovom sa prváčikom prihovorili pani vychovávateľky. Spoločne si zaspievali klubovú hymnu. Kultúrny program si pre nich pripravili starší kamaráti Sovičkári, ktorí zodpovedne pristupovali aj v úlohe "tútorov". Nakoniec si spoločne zaspievali a zatancovali. Všetci žiaci spolu s pani vychovávateľkami boli veľmi spokojní a považovali pasovačku za peknú a milú akciu. Želáme im veľa úspechov, radosti, spokojnosti  a nových zážitkov našom ŠKD.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Posledný októbrový týždeň sa už tradične u nás na škole vyrezávali tekvičky. Pani učiteľky prvého stupňa a rodičia spolu s deťmi sa stretli podvečer vo svojich triedach a spoločne VYREZÁVALI TEKVICE. Nechýbalo sviatočné pohostenie, tekvičková vôňa a dobrá nálada. Ďakujeme za spoločne strávený čas a veríme, že Vám tekvice budú zdobiť príbytky vo sviatočný čas.

   

 • Florbalový turnaj

    Naši žiaci a žiačky sa zúčastnili základného kola florbalového turnaja, konaného na ZŠ Ul.Bezručova, Trenčín. Chlapci hrali 13.10.2017. Počínali si výborne. Porazili chlapcov z Nemšovej a z Bezručovej. S chlapcami z Dlhých Honov žiaľ prehrali o gól a to ich stálo postup. Skončili na peknom druhom mieste. Dievčatá hrali 18.10.2017. Hrali veľmi pekne. Dva zápasy, s Bezručovou a so Soblahovom, však aj napriek veľkej snahe prehrali. Podarilo sa im ale poraziť dievčatá zo ZŠ Na Dolinách, čo bolo vôbec prvé florbalové víťazstvo našich dievčat v histórii. Celkovo dievčatá skončili na treťom mieste. Chlapcov a dievčatá pripravovali pán učiteľ Kaduk a pán učiteľ Porošin.

 •   Dňa 18.10.2017 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Žiaci 8.A triedy Boris Šarina, Matúš Kadlecay, 8.B triedy- Roman Matuščin, Michaela Benkovská, Natália Fargašová a Daniela Niková, 8.C triedy -  Sabina Kobzová a Alex Špalda a žiak 9.B triedy Nikolas Blahušiak sa výborne popasovali so súťažnými úlohami. Na 1. mieste sa umiestnil Nikolas Blahušiak, ktorý postupuje do okresného kola.  Za prípravu boli zodpovedné pani učiteľky Kečkárová, Vavrušová a Lopatková.  

 •   Dňa 19.10. prišlo k nám do školy divadlo Clipperton z Banskej Bystrice. V priestoroch našej školy odohrali dvakrát predstavenie "ZBOJNÍK RUMCAJS"- pre všetkých žiakov prvého stupňa. Rozprávkový zbojník Rumcajs, zo slovenských televíznych obrazoviek známy ako Rumpeľ, zaujal deti zmyslom pre spravodlivosť a svojráznym humorom. Žiakom bola postava "zbojníka" veľmi sympatická aj kvôli jeho zázračnému daru rozumieť si so zvieratkami aj rozprávkovými postavičkami. Žiaci spolupracovali, tlieskali, smiali sa, priali hlavnému hrdinovi šťastie a držali mu palce pri prekonávaní prekážok. Ďakujeme za krásny kultúrny zážitok a tešíme sa na ďalšie podujatia.

   

 •   Dňa 12 10.2017 žiaci 5.A triedy v doprovode pani učiteľky Muchovej  a pani učiteľky Brabcovej  navštívili astronomickú  pozorovateľňu prof. Alojza Cvacha v Trenčíne. Bola to veľká priležitost  pozrieť si vesmír, planéty, súhvezdia  a dozvedieť sa od fundovaných odborníkov veľa zaujímavostí.

 • Detský čin roka 2017

    Sú deti, ktoré dokážu urobiť veci, ktoré niekedy nezvládnu urobiť  ani dospelí. Medzi ne patrí aj žiak našej školy Boris Eliaš, ktorý v októbri 2016 zavolal záchranku pre paniu, ktorú stretol na hrádzi v Trenčíne. Boris môže aj vďaka Vašim hlasom získať ocenenie Detský čin roka 2017. Do súťaže sa zapojil vďaka rodičom, triednej učiteľke Mgr. Hrnčárovej a pani učiteľke Mgr. Vavrušovej, ktorá list do súťaže poslala. Jeho príbeh si môžete prečítať tu: http://detskycin.ludialudom.sk/detskycinroka/boris-pomohol-starej-pani-a-zavolal-zachranku/

 •   Dňa 9.10. sa uskutočnil na našej škole koncert ECO H2O TOUR. Žiaci si odniesli nezabudnuteľné zážitky  z hodinového interaktívneho programu, ktorého súčasťou boli súťaže, kvíz, eko-pesničky či krátke videá so známymi osobnosťami šou biznisu. Na záver deti potešila aj autogramiáda Thomasa Puskailera a Ondreja Antáleka. Získali sme tiež kufrík mladého ekológa, ktorý obsahuje 31 ilustrovaných kľúčov na určovanie fauny a flóry

   

 •   Žiaci šiesteho ročníka sa dňa 3.10.2017 zúčastnili divadelného predstavenia Ostrov podkladov v Divadle J.Palárika v Trnave.Spolu so svojimi triednymi učiteľkami  Mgr.Vavrušovou, Mgr.Dolejskou a Mgr. Dedikovou si vychutnali  komédiu  plnu fantázie a napätia.

 •   V týždni od 25.9. pani učiteľky prvého stupňa zorganizovali pre deti týždeň športových aktivít pod názvom „Poď s nami cvičiť, športovať, súťažiť“. Každý deň odpoludnia sa mohli žiaci zúčastniť zábavných športových workshopov. Pani učiteľky pripravili  cvičenie so švihadlami a gumou na skákanie, aerobic, loptovú škôlku, cvičenie na Fit loptách, cvičenie s Hula-hop kruhmi, cvičenie na balančných doskách a aj súťažnú prekážkovú dráhu. Celkom sa vybraných aktivít počas týždňa zúčastnilo 160 detí. Za prípravu a organizáciu ďakujeme p. uč. Blažejovej, p. uč. Bobotovej, p. uč. Bočákovej, p. uč. Dražkovcovej, p. uč. Falťanovej, p. uč. Juráčkovej, p. uč. Poláčkovej, p. uč. Suchomelovej, p. uč. Turzíkovej, p. uč. Zahumenskej, p. uč. Ženčicovej.

 •   Dňa 2.10.2017 sa zúčastnili žiačky 8.C triedy Sabina Kobzová, Kristína Čačková, Lucia Machovcová pod vedením p. uč. Mgr. Viery Bartalošovej na vyhodnotení tvorivej súťaže o J.M.Hurbanovi  v budove Trenčianskeho samosprávneho kraja. Súčasťou bol krst tematického pexesa J.M.Hurbana. Na Dni otvorených dverí  predstavili množstvo aktivít, napr.  zistenie krvnej skupiny, aranžovanie vencov, líčenie a mnoho iného. Vypočuli sme si zaujímavú prednášku so záhradníkom  Ivanom Hričovským a odfotili sme sa s ,,mladým Hurbanom´´. Aj keď sme sa neumiestnili na žiadnom mieste odniesli sme si veľa zaujímavých poznatkov o J.M.Hurbanovi a malú pozornosť.

 • Rodičovské združenie

    Dňa 5. októbra 2017 /štvrtok/ o 17.00 hodine sa uskutoční plenárne rodičovské združenie. Po skončení plenárneho RZ budú nasledovať triedne rodičovské združenia. 

 •   V piatok 22.9. sa aj naša škola zapojila do charitatívnej zbierky BIELA PASTELKA. Naši deviataci pomáhali získať peniaze na pomoc nevidiacim deťom a dospelým. Za vyzbierané peniaze sa nakúpia kompenzačné pomôcky, ktoré im uľahčia život v našom „vidiacom“ svete. Zbierka prebiehala už 16 krát na celom Slovensku. Opäť naši žiaci ukázali dobré srdiečka a svojim príspevkom pomohli.  Ďakujeme všetkým! Poďakovanie patrí aj 9.A triede za veľmi peknú a slušnú prezentáciu našej školy. Príspevky vyberali aj v blízkom okolí školy a na univerzite. Dostali samé pochvaly od cudzích ľudí. Tešíme sa.

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Ul. L. Novomeského 11, 911 08 Trenčín
  Ul. L. Novomeského 11, 911 08 Trenčín
 • 032 65 24 531
  032 65 20 308
  Šk. jedáleň : 032 65 24 528

Fotogaléria