Výchovný poradca

Štvrtok: 9.00-10.00,

13.00-15.00 a dohodou

majerikova@9zstn.sk

Rozhodnutie o termínoch, organizácii a hodnotení prijímania na vzdelávanie v stredných školách v čase mimoriadnej situácie v školskom roku 2019/2020( zo dňa 29.4.2020)

1. Prijímacie konanie do prvého ročníka osemročných vzdelávacích programov sa koná od 15. júna 2020 do 30. júna 2020.

Riaditeľ strednej školy po prerokovaní v pedagogickej rade školy do 29. mája 2020 je povinný zverejniť upravené kritériá prijímacieho konania na študijné odbory podľa profilácie školy. Podmienky prijímacieho konania upraví samostatné rozhodnutie.

1. Prijímacie konanie do prvého ročníka štvorročných a päťročných vzdelávacích programov a prijímacie konanie do učebných odborov sa koná od 19. mája 2020 do 30. júna 2020.
  2. Úplné znenie dokumentu nájdete:

1. Najdôležitejšie termíny:
  1. Riaditeľ SŠ zverejní kritériá prijatia na SŠ do 7. mája 2020 na webovom sídle SŠ
  2.  Do 29. mája 2020 rozhodne  riaditeľ SŠ o prijatí/neprijatí žiaka na SŠ na základe zverejnených kritérií a oboznámi  s výsledkom ZZ
  3. Do 4. júna 2020 ZZ žiaka zašle rozhodnutie riaditeľovi SŠ, či prijatý žiak nastúpi/nenastúpi na SŠ
  4. Do 5. júna 2020 zverejní riaditeľ SŠ počet obsadených a voľných miest  po 1. termíne na webovom sídle školy
  5. Do 15. júna 2020 oznámi riaditeľ SŠ možnosť vydať rozhodnutie o prijatí nasledujúcim uchádzačom zo zoznamu uchádzačov, podľa výsledku prijímacieho konania, ktorí podali odvolanie, ak už uchádzač nie je prijatý na inú strednú školu
  6. Prijímacie kolo na nenaplnený počet miest (2. termín):
    1. Do 19. 6. 2020 neprijatý žiak podá prihlášku na 2. termín
    2.  Do 23.6.20 sa koná  prijímacie konanie na nenaplnený počet miest
    3. Do 25.6.20 riaditeľ SŠ oznámi rozhodnutie o prijatí/neprijatí na SŠ ( 2. termín)
    4. Do 30.6.20 ZZ žiaka zašle rozhodnutie riaditeľovi SŠ, či prijatý žiak nastúpi/nenastúpi na SŠ
  1. V odboroch vzdelávania, v ktorých sa overuje umelecký talent alebo športový výkon, je možné vlastné kritérium strednej školy využiť na dištančné overenie alebo v nevyhnutnom prípade prezenčné overenie s písomným súhlasom zriaďovateľa. Prijímacia skúška z overenia špeciálnych schopností, zručností alebo nadania potrebných na zvládnutie príslušného odboru vzdelávania musí prebiehať v súlade s Opatrením Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia.
  2. Uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača do 28.februára 2020 podal najviac dve prihlášky na overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania na vzdelávanie na dve stredné školy alebo na dva odbory vzdelávania tej istej strednej školy.
  3. Uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača môže do 13. mája 2020 požiadať strednú školu o presun podanej prihlášky na vzdelávanie podľa bodu 6. na iný študijný odbor, iný učebný odbor alebo na inú strednú školu, v ktorých sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania. Rozhodujúci je dátum doručenia strednej škole.

V prípade otázok kontaktuje emailom: majerikova@9zstn.skvýchovného poradcu Mgr. Ivetu Majeríkovú.

Informácie o stredných školách a duálnom vzdelávaní:

• www.svs.edu.skinformácie o stredných školách na Slovensku - plán, naplnenosť, dĺžka štúdia – / v časti Proforient/

• Bližšie informácie o duálnom vzdelávaní  nájdete na stránkach :

www.minedu.sk/system-dualneho-vzdelavania/

www.potrebyovp.sk

• Informácie o stredných školách v Trenčianskom kraji a možnostiach duálneho vzdelávania (firmy a školy zapojené do duálneho vzdelávania) na stránke:

Uplatnenie absolventov stredných a vysokých škôl na trhu práce:

www.trendyprace.sk

Informácie o aktuálnej situácii na trhu práce v SR (zdroj: TREXIMA) :

Uplatnenie absolventov stredných a vysokých škôl na trhu práce - ktoré odbory sa oplatí študovať?

Bližšie informácie o duálnom vzdelávaní poskytne výchovný poradca alebo Ing. Richard Hančin, PHD. (regionálny         koordinátor pre Trenčiansky kraj), email: richard.hancin@siov.sk, telefón: 0948 250 006

Stredné školy v Trenčíne a okolí :

Gymnázium Ľ. Štúra Trenčín

www.sosptn.edupage.org

Súkromná SOŠ Trenčín

www.ssostn.edupage.org

Pedagogická a soc. akadémia sv. Andrea-   Svorada a Benedikta Trenčín www.pasatn.sk

Súkromné gymnázium Futurum

www.sgfuturum.sk