• Šaliansky Maťko

• Dňa 27.1. 2023 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko. V I. kategórii žiakov 2. a 3. ročníka Paulínka Muchová z 3.D obsadila 2. miesto. Ďakujeme za peknú reprezentáciu našej školy. Fotogaléria

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 24.01. sa uskutočnilo školské kolo Hviezdoslavov Kubín.V kategórii poézia vyhrali: 1.miesto Aneta Pisettová 4.C, 2. miesto Andrej Habánek 4. A, 3. miesto Lucia Majerčíková 2. B. V kategórii próza vyhrali:1. miesto Tobias Chovanec,  3.C, 2. miesto Michal Talian 4.C, 3. miesto Karolína Gazdíková 4.B. Do obvodného kola ďalej postupuje Aneta Pisettová, ktorá bude reprezentovať našu školu. Poďakovanie patrí pani učiteľkám, ktoré pripravovali deti na súťaž a samozrejme deťom za snahu.Fotogaléria

• Putovanie za vôňou čaju

• Existuje čaj, ktorý ti najviac chutí? Vieš z akých je byliniek a kde rastú... Premýšľal si niekedy, akú dlhú cestu urazí čajový lístok, než sa dostane do tvojej šálky? Čo všetko čaj zažije, kým si vychutnáš jeho chuť a vôňu?

Na tieto a  mnohé iné otázky, dostali žiaci z ŠKD Sovička odpoveď počas celého týždňa od 23.1-27.1.2023. Počas diskusie nechýbal na laviciach vynikajúci čajík rôznej chuti a vône. Žiaci sa naučili kedy a ktoré časti byliniek zbierame a kde rastú.

Pýtaš sa, ktorý čaj bol ten najlepší? No predsa z našej školskej bylinkovej záhrady. Čajové putovanie oživili omaľovánky, vystrihovačky a bylinkové pexeso. Fotogaléria

• Lyžiarsky kurz

• Žiaci 8. ročníka absolvovali v termínoch 15.-20.1 a 22.-27.1.2023 lyžiarsky kurz v stredisku Žiar-Dolinky na Liptove. LVVK prebehol podľa plánu, žiaci sa naučili lyžovať, resp. zdokonalili svoje už osvojené lyžiarske zručnosti. Každý večer mali žiaci zabezpečený program - prednášku o živote svišťov v TANAP-e a o ochrane prírody, prednášku horskej záchrannej služby v Západných Tatrách a dvakrát karaoke večer s diskotékou. V posledný deň kurzu sa uskutočnili preteky v zjazdovom lyžovaní. Veríme, že žiaci okrem lyžiarskych zručností získali aj nové kamarátstva a budú radi spomínať na lyžiarsky kurz. Fotogaléria

• Všetkovedko

• Aj tento rok sa naši žiaci 2.- 4. ročníkov zapojili do celoslovenskej súťaže "VŠETKOVEDKO"Medzi 13 percent najúspešnejších z celého Slovenska sa dostali títo žiaci: Majerčíková a Nekoranec z 2.B, Mahrík z 2.C, Nekoranec z 3.A, Biháry z 3.C, Pilátová zo 4.A, Turzíková zo 4.B a Jančová zo 4.C.Blahoželáme a tešíme sa na súťaž Matematický klokan, do ktorej sa žiaci môžu aktuálne prihlasovať.