• Dejepisná olympiáda

• Dňa 7.12. 2022 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo dejepisnej olympiády. Súťaže sa zúčastnilo 33 našich žiakov. Žiaci vypracovávali test s otázkami z našej i svetovej histórie. Súťažili v štyroch kategóriách. V kategórii F, šiestaci, zvíťazila Hana Košíková 6.B, pred Nikkim Nápokým 6.C a Ivanom Šarinom 6.B. V kategórii E, siedmaci, bol prvý Lukáš Zámečník 7.B, druhá Alžbeta Bernátová 7.C a tretí Miloš Lutka 7.D. V kategórii D, ôsmaci, na prvom mieste sa umiestnila Katarína Kunová 8.B, druhý bol Jakub Novák 8.B a tretia Nikol Stehlíková 8.C. V kategórii C, deviataci, zvíťazil Michal Hlávka 9.A, na druhom mieste skončil Jakub Uher 9.B a tretí bol Martin Slivka 9.B. Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom blahoželáme. Žiaci, ktorí skončili na prvých dvoch miestach postupujú ďalej a budú nás reprezentovať v okresnom kole . Žiakov pripravovali p. učiteľka Vavrušová a p. učiteľ Porošin.

• Koledníci

• Dňa 16. 12. 2022 nám blížiace sa vianočné sviatky priblížili svojimi koledami aj deti z folklórneho krúžku. Vinšami a krásnym spevom priniesli zvesť o Ježiškovom narodení aj do našej školy.  Fotogaléria

• Šaliansky Maťko

• Dňa 8. 12. sa uskutočnilo školské kolo súťaže Šaliansky Maťko. Táto súťaž je zameraná na prednes slovenských povestí a nesie meno spisovateľa Jozefa  Cígera  Hronského. Súťažilo sa  v troch kategóriách.  V I. kategórii /2.- 3. ročník/ umiestnenie bolo nasledovné: 1. miesto Paulínka Muchová z 3.D,  2. miesto David Kimle z 3.B , 3. miesto  Zuzka Kukučková z 3.A.  II. kategória /4. – 5. ročník/: 1. miesto Emka Turzíková zo 4.B, 2.miesto Rebecca Kušnierik zo 4.B. V III. kategórii /6. – 7. ročník/ zvíťazil Ivan Šarina. Paulínka Muchová, Emka Turzíková  a Ivan Šarina budú reprezentovať našu školu na okresnom kole.  Budeme im držať palce. Pani učiteľkám ďakujeme za prípravu. Poďakovanie patrí aj porote, ktorá pracovala v zložení Mgr. Valentová, Mgr. Bernátová, Mgr. Juráčková. Súťaž organizačne pripravila Mgr. Valentová Daniela Fotogaléria

• Vianočné trhy

• V stredu 7.12. 2022 sa v príjemnej predvianočnej atmosfére vo vyzdobených priestoroch školy s vianočným stromčekom a vianočnou hudbou konali  detské vianočné trhy. V ŠKD sme toto predvianočné – adventné obdobie venovali rôznym zaujímavým tvorivým aktivitám, ktorými sme deťom spríjemňovali čakanie na tieto krásne dni. Každý jeden týždeň pred Vianocami sme v ŠKD trávili rôznym maľovaním, pletením, vyfarbovaním, lepením, šitím, vykrajovaním. Vytvorili sme výrobky z keramiky, bižutériu, zvončeky, šišky, pozdravy, anjelikov, svietniky a pod. Deti počas predaja mali možnosť otestovať svoje komunikačné zručnosti, ale aj finančnú gramotnosť. Dúfame, že si všetci spoločné vianočné trhy užili a  „darčekovo“ sa  naladili na Vianoce, ktoré už ťukajú na dvere. Ďakujeme za podporu.  Fotogaléria

• Rodičovské združenie

• Dňa 8.12.2022 sa uskutočnia triedne rodičovské združenia v čase od 16.30 do 18.00 hod. V prípade individuálnej dohody s vyučujúcimi platí dohodnutý čas.

Rodičom žiakov 8. ročníka budú o 16.30 hod. podané informácie k pripravovanému lyžiarskemu výcviku v jedálni školy a od 17.00 hod. budú pokračovať na triednom RZ.

• Technická olympiáda

• Dňa 24. novembra 2022 sa konalo  okresné kolo technickej olympiády. Z našej školy sa ho zúčastnili 3 žiaci. Súťaž sa uskutočnila na SOŠ Pod Sokolicami v Trenčíne. Žiaci vypracovávali najskôr test písomnou  formou. Po prestávke sa presunuli do dielne, kde ich čakal technický výkres, pripravený materiál a pomôcky. Podľa technickej dokumentácie zhotovovali zadaný výrobok. Úspešne sa im podarilo vyrobiť pekné a presné výrobky. V kategórii A (8. a 9. ročník) pracovali vo dvojici  Dominik Temiak a Martin Slivka z 9.B triedy. Skončili na 5. mieste.   V kategórii B (6. – 7. ročník ) nás reprezentovala Alžbeta Bernátová zo 7.C triedy, obsadila 6. miesto. Všetci traja naši žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi okresného kola. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.  Žiakov pripravovali pani učiteľka Kosová a pán učiteľ Porošin.

• Krabice plné lásky

• Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a naplnili pre starkých "Krabice plné lásky". Dnes sme ich odovzdali a pôjdu do domovov.
            Zapojili sa nasledovné triedy: 1.A, 1.B, 1.D, 2.A, 2.B, 2.D, 3.A, 3.B, 3.C, 4.A, 4.B, 4.C, 5.B, 5.D, 6.D, 7.C a 8.D. Za pomoc ďakujeme aj všetkým pani učiteľkám, ktoré pomohli. Fotogaléria